Jansson-koti – Tukea ja turvaa ympäri vuorokauden

 

Jansson-kodissa saat mahdollisuuden itsenäiseen asumiseen, kun et ole enää sairaalahoidon tarpeessa mutta tarvitset ympärivuorokautista tukea ja ohjausta. Sinulla on oma asunto, jossa on wc- ja suihkutila, makuuhuone sekä yhdistetty pieni keittiö ja olohuone. Yhteisissä tiloissa voit viettää aikaa muiden asukkaiden kanssa tai harjoitella arkielämän taitoja ryhmässä.

 

Henkilökunta auttaa, tukee, ohjaa ja kannustaa sinua arjen askareissa omien tarpeidesi mukaan, kuten ruuanlaitossa, vaatehuollossa, lääkehoidossa ja muiden asioiden hoidossa.

 

Jansson-kodissa työskentelee vastaava ohjaaja ja kuusi ohjaajaa kahdessa vuorossa.

jansson-koti
jansson-koti

Mitä Jansson-koti tarjoaa sinulle:

 

  • Yksilöllistä tukea ympäri vuorokauden
  • Henkilökohtaisen asumisen suunnitelman
  • Oman kodinomaisen, viihtyisän asunnon

 

Tutustu yhteistyössä asiakkaidemme kanssa luotuun palvelulupaukseemme (pdf, 598 KB).

YHTEYSTIEDOT

Vastaava ohjaaja

Helena Mäki-Maunus

 

045 7870 8981

helena.maki-maunus@pspy.fi

Ohjaajat

Marika Aaltonen

marika.aaltonen@pspy.fi 

 

Reijo Cederlöf

reijo.cederlof@pspy.fi 

 

Hanna-Maria Hjärpe

hanna-maria.hjarpe@pspy.fi

 

Rami Laaksonen

rami.laaksonen@pspy.fi

 

Milla Laine

milla.laine@pspy.fi

 

Anna-Riikka Lang

anna-riikka.lang@pspy.fi

 

Sami Puolakka

sami.puolakka@pspy.fi

Jansson-koti

Kirvesmiehenkatu 11

65100 Vaasa

 

050 408 2980

jansson-koti@pspy.fi

Jansson-kodin julkisivu.
Jansson-kodin yhteisiä tiloja.
Asiakasasunto Jansson-kodissa.